בונו, סולן U2 בונו מהמר על פאלם: מניות החברה זינקו ב-21% בעקבות גיוס של 100 מיליארד (...) - U2 France
ראשי / Affaires / בונו, סולן U2 בונו מהמר על פאלם: מניות החברה זינקו ב-21% בעקבות גיוס של 100 מיליארד (...)

בונו, סולן U2 בונו מהמר על פאלם: מניות החברה זינקו ב-21% בעקבות גיוס של 100 מיליארד דולר מחברת ההשקעה אלביישן

יום שלישי 23 בדצמבר 2008 / מאת Dom / Tags:

מניית פאלם (22.49% , 3.05), יצרנית הטלפונים החכמים, זינקה בשיעור החד זה 9 שנים היום, לאחר שהודיעה על גיוס 100 מיליון דולר מקרן השקעה פרטית. המניה נסגרה בעלייה של 20.9% למחיר 3.01 דולר למניה, לאחר שמוקדם יותר כבר זינקה ב-49%.

חברת אלביישן פרטנרס תגדיל השקעתה בפאלם באמצעות מניות בכורה במחיר 3.25 דולר. מדובר במחיר הגבוה ב-31% ממחיר הסגירה של פאלם ביום שישי. אלביישן, שעם מנהליה נמנים סולן להקת U2 בונו, והמשקיע רוג’ר מקנאמי, רכשה בשנה שעברה נתח של 25% בפאלם. כעת גדלו אחזקותיה ל-39%. אלביישן אף קיבלה זכות לרכוש 7 מיליון מניות נוספות במחיר זהה, ובכך להגדיל אחזקותיה ל-41%. עם זאת, לפי תנאי ההסכם, פאלם תוכל לחייב את המשקיעים למכור מניות בשווי 49 מיליון דולר בתנאים זהים או טובים יותר עד ה-31 במארס.

מנכ"ל פאלם, אד קוליגן, אמר בהצהרה כי המזומנים ישמשו למימון מוצרים חדשים, ויגנו על פני פאלם מהשפעות המשבר. פאלם צפויה להשיק את המוצר החדש שלה במחצית הראשונה של 2009. פאלם, הידועה בשל השקת מחשבי כף היד פורצי הדרך בעלי אותו השם, מתמחה כיום בטלפונים חכמים. עם זאת, החברה מתקשה להתחרות במוצרים כמו הבלאקברי של RIM או ה-iPhone של אפל, ואינה נמנית כיום עם 5 יצרנית הטלפונים החכמים המובילות בעולם – רשימה אותה מובילות נוקיה ואפל.

Notez cet article (de 1 à 5)

Partagez cet article


לתוכן מקוון : Themarker

Toutes les versions de cet article : [English] [français] [עברית] [Nederlands]


Nous Contacter

Le site de la communauté francophone U2. Depuis 1997 avec U2France accédez à l'actualité de U2, des tonnes de ressources, du contenu multimédia en tout genre et une communauté de fans via le forum. Vous trouverez toutes les actualités (news, revues, vintage, divers), les derniers ajouts de notre partie ressources, les discussion du moment sur le forum, ainsi que des extras tels que le son de U2 pour bien commencer la semaine, des albums photos et des fonds d'écran.

  • Adresse: Paris
  • Email: contact [@] u2france.com
  • Facebook: facebook.com/U2France
  • Twitter: twitter.com/u2france
  • Google+: https://plus.google.com/+u2france
  • Visiteurs sur le site : 33

Derniers posts

Instagram widget

go-top